عکس دسته گل عروس

برای دانلود عکس دسته گل عروس با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس دسته گل عروس

در این پست میخواهیم  راجع به تاریخچه پیدایش دسته گل عروس و یا به زبان انگلیسی bridal bouquet صحبت کنیم

تاریخچه پیدایش دسته گل عروس به دوران روم باز می گردد. عروسهای رومی به طور مشخص از دسته های گل استفاده نمیکردند بلکه در آن زمان از گیاهان ، دانه ها و ادویه ها در تهیه ی این دسته استفاده میشد.

می توانید تصور کنید آن دسته از گیاهان و دانه ها بوی نسبتا قوی و تندی داشته اند که آن نیز  دلایل خاص خود را داشت.

در حقیقت  قرار بود بوی دسته گل ارواح شیطانی را از بین ببرد تا زن و شوهر بتوانند بدون ایجاد هیچ مشکلی از سوی این ارواح شیطانی زندگی شادی داشته باشند .  دانه نیز یک عنصر اساسی در دسته گل بود ، چرا که رومی ها معتقد بودند دانه نماد باروری است.

اولین دسته های گل عروس با سبک و سیاقی به شکل آنچه امروز مرسوم است  در دوره ویکتوریا به وجود آمدند. در آن زمان ، آنها هنوز انواع مختلفی از گل را درون دسته گل قرار نمیدادند بلکه تنها از گل رز برای این مقصود استفاده میکردند.

در برخی موارد شاخه ای از شوید نیز داخل دسته گل استفاده میشد، زیرا گفته می شود شوید گیاهی تقویت کننده ی قوای جنسی است.

امروزه در تهیه ی دسته گل های عروس از طیف گسترده ای از گل ها استفاده میشود . در واقع گزینه های مختلف زیادی وجود دارد ، چه از نظر نوع گل و چه از نظر چیدمان گلها در کنار هم.

در واقع دیگر قید وبند خاصی در مورد نوع گلها و همچنین ترکیب چیده شدن آنها وجود ندارد و این به سلیقه ی زوج برمیگردد که چه گلی برای آنها یاد آور خاطرات شیرین است و اینکه اصولا چه گلهایی از نظر آنها در قالب یک دسته گل  زیباتر جلوه میکند.

در ادامه آیا تا به حال گل سنگرخ دیده اید؟ در پست زیر عکس بسیار زیبایی از این گلهای زیبا تماشا کنید و راجع به آنها بیشتر بدانید.

گل سنگرخ (کلیک کنید)

منبع متن: www.fleurop.nl

پسوند: jpg