تصویر پس زمینه میوه

برای دانلود تصویر پس زمینه میوه با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

تصویر پس زمینه میوه

متخصصان تغذیه برای جلوگیری از سرطان، میوه‌ها و سبزیجات را پیشنهاد می‌کنند. اما خود میوه‌ها و سبزیجات حاوی سموم کشاورزی و آفت کش‌ها هستند.

اگر افت کش‌ها به مقدار مناسب برای گیاه مصرف شود، وقتی به دست مشتری می‌رسد کم کم اثر خود را از دست می‌دهد و میوه دیگر سمی نیست اما متاسفانه کشاورزها از افت کش‌ها و سموم چندین برابر حد استاندارد خود مصرف می‌کنند.

بنابراین همراه این میوه‌ها و سبزیجاتی ک می‌خوریم مقداری افت کش و سم هم مصرف می‌کنیم که باعث بیماری های گوناگون از حمله سرطان می‌شود.

در صفحه زیر لیستی از مواد خوراکی سرطان زا را ببینید.

مواد سرطان زا (کلیک کنید)

برای از بین بردن این سموم چندین راه زیر پیشنهاد می‌شود.

آب : متخصصان اولین چیزی که برای از بین بردن سموم به آن اشاره می‌کنند شستن با آب است. شستن با آب باعث می‌شود 80 درصد سموم روی پوست میوه را از بین ببرد. باید به این قضیه توجه کرد که مقدار زییاد استفاده از سموم باعث می‌شود که سم در میوه نفوذ کند و وارد آن شود، که اینجا شستن نمی‌تواند همه سم را از بین ببرد.

جدا کردن پوست : اگر از میوه‌ای که می‌خریم مطمعن نیستیم بهتر است پوست آن را بگیریم. بعضی مواقع پوست سیب یا گوجه فرنگی را به منظور براق شدن و جلب نظر مشتری به موادی آغشته می‌کنند که با آب پاک نمی‌شوند. اگر از سلامت آن ماده اطمینان نداریم بهتر است پوستشان را بگیریم.

سرکه : بعضی از منابع خاطر نشان کردند که شستن میوه‌ها با آب و سرکه می‌تواند تا حدی جلوی سموم را بگیرد. دو پیمانه آب و یک پیمانه سرکه را مخلوط کرده و میوه را 15 تا 30 دقیقه در این محلول غوطه ور کنید.

جوش شرین : در مقاله‌ای که در مجله شیمی غذا و کشاورزی چاپ شد به اثر جوش شیرین بر از بین بردن سموم اشاره شد. فقط 15 دقیقه ماندن میوه در محلول جوش شیرین می‌تواند تا 96 درصد از سموم بکاهد. یک قاشق چای خوری جوش شیرین به همراه یک لیتر آب برای میوه‌های کوچک کافی می‌باشد.

منبع: Highpix

پسوند: jpg