تصویر پس زمینه خفاش

با شروع همه گیری ویروس کوید 19 یا کرونا، یک بار دیگر همه توجه‌ها به سمت مظنون با سابقه بیماری های واگیر جلب شد، پرنده پستانداری به اسم خفاش.

هرچند که محققین در تحقیقاتشان به این نتیجه رسیده اند که این بیماری به صورت مستقیم از خفاش به انسان منتقل نشده و جانوران دیگری کاندید این انتقال تاریخی هستند که زندگی تمام انسان‌های کره خاکی را مختل کرده، حیواناتی مانند نوعی مورچه خوار پولکدار که در کنار خانواده خفاش‌ها از مظنونین اصلی انتقال این بیماری به انسان ها می‌باشند.

اما اگر از زاویه‌ای دیگر به این قضیه نگاه کنیم، البته بدون قضاوت، شاید باز هم مقصر اصلی خود انسان‌ها هستند که میل سیری ناپذیر آن ها در دست اندازی به همه زمینه‌های با ربط و بی ربط، موجب تخریب گسترده محیط زیست و طبیعت و نظم زندگی موجودات شده است، و کرونا هم شاید یکی دیگر از تبعات زیاده خواهی انسان‌ها باشد، با این تفاوت که این بار زیانش مستقیما متوجه خود انسان‌ها شده نه حیوانات و گیاهان و محیط زیست آن‌ها.

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته، خفاش‌ها و خانواده ویروس کرونا سال‌های سال است که با هم در حال تکامل‌اند، همانطور که میزبان‌های طبیعی پاتوژن‌هایی مانند ویروس‌های ابولا و نیپا نیز هستند و در طی همه این سالیان هیچگاه تعمد و تقصیری در انتقال آن به انسان ها نداشته‌اند.

در ادامه… آیا می‌دانید چند نفر از پزشکان و کادر درمانی ایران بر اثر کرونا فوت کرده‌اند؟ برای دیدن این لیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

لیست شهدای سلامت (کلیک کنید)

منبع: Highpix

پسوند: jpg

برای دانلود تصویر پس زمینه خفاش با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.