جنگل سنگی شیلین چین

جنگل سنگی شیلین چین

آیا میدانستید اگر شما به چین سفر کنید ولی جنگل سنگی آن را بازدید نکنید بخشی از وقت خود را تلف کرده اید. پس بیایید با پیکس‌آمور به جنگل سنگی شیلین چین سفر کنیم. و از افسانه‌های بی نظیر آن لذت ببریم. تا در زمان پر ارزش خود صرفه جویی کنیم.

جنگل‌های سنگی  که حدود 350 کیلومتر مربع در جنوب چین را پوشش می‌دهد اکنون بخشی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شوند.

چگونه جنگل سنگی شیلین چین ایجاد شده است؟

صدها میلیون سال پیش، این منطقه بخشی از یک دریاچه باستانی بوده است. قرن ها بعد این دریاچه رو به زوال می‌رود و زندگی آبزی در آن ازبین می‌رود. و سپس سنگ‌های سخت تشکیل می‌شود در طول سال‌ها سنگ ها افزایش یافته وخاک های نرم برداشته شده است. اکنون سنگ‌هایی به اندازه یک ساختمان بزرگ 16 طبقه را به وجود آورده است. این سنگ ها و صخره ها  به صورت شگفت انگیزی قرار دارند و مشابه درختان سر به فلک کشیده اند. به دلیل قرار گرفتن صخره های بلند در میان درختان حس و حال جنگل سنگی به انسان دست می‌دهد.

اگر برج‌های سنگ آهک را بدون شاخ و برگ سبز تصور کنید یاد آور منظره ی سنگی IV Altair در فیلم سینمایی Forbidden Planet  در سال 1957 می‌باشد.

نکته‌ی قابل توجه درباره‌ی این جنگل سنگی، اشکال طبیعی صخره هاست که به شکل حیوانات‌، پرندگان، گیاهان و حتی چهره‌های انسانی در آمده است.

افسانه‌ی آشیما:

از معروف‌ترین جاذبه‌های جنگل سنگی، سنگ آشیما است. این سنگ دارای افسانه‌ایست که هزاران سال است که گفته می‌شود.

افسانه‌ی آشیما

این افسانه می‌گوید آشیما دختر زیبا رویی از مردم شهر سانی بود. جنگل، زادگاه این دخترک است.  آشیما بعد از ممنوع شدن در ازدواج با فرد مورد علاقه ی خود، راهی جنگل می‌شود. و در آن‌جا به سنگ تبدیل می‌شود. در این جنگل سنگی، صخره‌ای وجود دارد که شبیه دخترکی است با یک کلاه سنتی بر سر، و سبدی که با خود حمل می‌کند. این سنگ همان سنگ آشیماست. همه ساله در 24 ژوئن مردم محلی سانی به برگزاری جشنواره مشعل در شیلین مشغولند. این جشنواره ویژگی‌های بسیاری دارد از جمله آن میتوان به رقص های محلی، رقص کشتی، بازی اژدها، رقص شیر و غیره نام برد.

 

امیدواریم از این سفر مجازی لذت برده باشید. نظر شما در باره این جنگل سنگی چیست؟ آیا در محل زندگی شما مکان های جالب وجود دارد؟

منبع یک: http://www.syfy.com

منبع دو: https://www.travelchinaguide.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
شما مخاطبان پیکس آمور هم دلنوشته ها و احساس خود را درباره این پست بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.