وضعیت اسفناک دانشجویان

وضعیت اسفناک دانشجویان

از گذشته تا حال فراگرفتن درس در مدرسه و دانشگاه به عنوان ارزش در خانواده‌های ایرانی تلقی می‌شد. شاید همین مسئله علت میل به مدرک گرایی در ایران باشد، شاید هم دلیل دیگری داشته باشد اما سیل عظیم دانش آموختگان دانشگاهی غیر قابل انکار است.

سیلی که اکثریت آنها را افراد بی تخصصی تشکیل می‌دهند که صرفا به دنبال مدرک هستند. البته بیگناه ترین افراد در جامعه همین دانشجویان هستند چرا که سیستم آموزشی غلط، سیاست‌های اشتباه و سو مدیریت‌ها عامل ایجاد این فاجعه شده است.

گویی دانشگاه فقط اداره‌ای است که برای حقوق دادن به تعدادی کارمند نیاز به تعدادی دانشجو دارد. دانشجو به مثابه یک ابزار مصرفی در دانشگاه مصرف می‌شود. مصرف می‌شود تا کارکنان دانشگاه به حقوق خود برسند.

تنها چیزی که در دانشگاه اهمیت ندارد علم است. پایان نامه‌ها که حاصل دسترنج شبانه روزی دانشجویان است از سطل‌های بازیافت دانشگاه سردر می‌اورند، اشتباه نکنید برای سیستم دانشگاهی مقاله مهم است. دانشگاه برای بالابردن رنک خود به مقاله دانشجوها نیاز دارد.

مقاله‌هایی که تقریبا هیچ کاربردی در صنعت اقتصاد ایران ندارد. انگار ما هزینه می‌کنیم که صنعت کشورهای پیشرفته پیش رود و مشکلات صنعت ایران به دانشگاه ها ارجاع داده نمی‌شود (بلکه به چین ارجاع داده می‌شود).

یک نا هماهنگی عظیمی بین صنعت و دانشگاه در ایران وجود دارد، هر یک مسیر خود را به سمت تباهی با قدرت زیاد در حال پیمودن است. از دیگر مشکلات دانشجویان امید نداشتن به آینده است. اشتباه نکنید جوانان ما نا امید نیستند بلکه واقعا برای این همه دانشجو که از دانشگاه‌های سراسری آزاد غیر انتفاعی پیام نور و… فارغ التحصیل می‌شوند کار وجود ندارد.

در ادامه … آیا تا به حال به ظاهر جالب بعضی کتابخانه‌ها برای جذب مردم به کتابخوانی توجه کرده‌اید؟ در صفحه زیر تصویر یک کتابخانه عجیب در شهر کانزاس را ببینید

کتابخانه عجیب کانزاس (کلیک کنید)

منبع: Highpix

پسوند: jpg

برای دانلود تصویر وضعیت اسفناک دانشجویان با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.