موزه ملی آفریقایی تباران آمریکا واشنگتن دی سی

منبع: Bing

برای دانلود تصویر موزه ملی آفریقایی تباران آمریکا واشنگتن دی سی با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس

موزه ملی آفریقایی تباران آمریکا واشنگتن دی سی

موزه ی ملی آفریقایی تباران آمریکا، واشینگتن دی سی. هدف از ایجاد چنین موزه ای پرداختن به زندگی، تاریخ، فرهنگ و موفقیت های سیاهپوستان آمریکایی است.

از جمله اشیایی که در این موزه گرد هم آورده شده اند میتوان به اجناسی که سفیدپوستان برای خرید برده های سیاه از آنها استفاده می کردند، قطار جداکننده ی سیاهان از سپید پوستان و اتومبیل کروک چاک بری خواننده و گیتاریست سیاه پوست آمریکایی اشاره کرد!

نگاه کردن به پیکره ها تندیس ها و نقاشی هایی که به ۲ قرن اسارت و چپاول سیاهپوستان اشاره دارد به عمق نژاد پرستی در خلال سالهای قبل از ۱۹۶۰ می پردازد! در سال ۱۹۶۰ سیاهان با پیروزی در جنبش حقوق مدنی تا حدودی به احقاق حقوق از دست رفته شان پرداختند.

این موزه به دست باراک اوباما و همسرش میشل اوباما در سال 2016 افتتاح شد.  او همچنین با ایراد سخنرانی در این مراسم بر این نکته تاکید داشت که این موزه روایتگر ملت آمریکاست و نه فقط آفریقایی تباران.‌ مردمانی که سالها درد و رنج اسارت و بردگی را به جان خریدند بی آنکه نام و نشانی از آنها وجود داشته باشد.

اگر می خواهید از تبعیض نژادی بیشتر اطلاع کسب کنید و یا علت سیاه بودن یا سفید بودن پوست انسان را بفهمید به صفحات زیر مراجعه کنید.

>>> زن سیاه پوست زیبا و علت پوست سیاه یا سفید<<<

>>> نژادپرستی <<<

>>> تندیس دکتر مارتین لوتر کینگ <<<