ماشروم رویولی

مشروم راویولی یک نوع غذای ایتالیایی است که از نوعی خمیر پاستا تهیه می‌شود. درون آن را با مخلوط‌های مختلف مانند غذاهای دریایی، انواع گوشت و قارچ پر می‌کنند. نام دیگر آن در زبان ایتالیایی Mezzelune به معنای نیمه ماه می‌باشد. زیرا خمیر آن را معمولا به صورت نیمه ماه برش می‌دهند. اکثرا از این غذای لذیذ در جشن‌ها و شادی‌هایی مانند جشن سال نو و ولنتاین استفاده می‌کنند.

در این جا دستور پخت این غذای را به شما آموزش می‌دهیم.

یک قاشق روغن زیتون، یک و نیم قاشق آب و 2 عدد تخم مرغ 250 گرم آرد را مخلوط و سپس 10 دقیقه ورز دهید و در نهایت در یخچال نگهداری کنید.

روغن زیتون، پیاز، انواع قارچ (oyster و shiitake و ..) خورد شده، نمک و سیر را تفت داده. سپس از روی شعله برداشته 25گرم پنیر پارمسان، 55 گرم پنیر مازارلا 80 گرم اسفناج،1 قاشق پیازچه، 1قاشق جعفری و مقداری خامه را به قارچ اضافه کنید. 30 دقیقه در یخچال نگهداری کنید.

خمیرهای پاستا را به ضخامت 1.5 میلیمتر نازک کرده روی آن را سفیده تخم مرغ بزنید و با قالبی دایره‌ای آن را برش دهید روی آن را سفیده تخم مرغ بزنید. یک قاشق مخلوط قارچ را درون آن بریزید. و با خمیری دیگر بپوشانید و مهر و موم کنید.

آب و نمک را در دیگی بزرگ بریزید روی شعله قرار دهید تا بجوش آید. سپس راویولی‌های آماده را به داخل آب جوش بریزید بعد از 5 تا 7 دقیقه راویولی‌ها به بالای آب می‌آیند آن را آبکشی کنید.

سس راویولی: روغن زیتون، پیاز، قارچ، سیر ، آب مرغ یا گوشت، خامه و پیازچه را بر روی شعله با هم مخلوط کنید. و سپس به همراه راویولی‌ها سرو کنید.

اگر به دنبال تجربه خوراکی های نو هستید به شما ماکرون نوعی شیرینی فرانسوی را پیشنهاد میکنیم. تصویر زیبا به همراه دستور پخت آن را در صفحه زیر ببینید

ماکرون شیرینی فرانسوی (کلیک کنید)

منبع:
allrecipes.co.uk
فیلم آموزشی ماشروم رویولی

منبع: Highpix

پسوند: jpg

برای دانلود تصویر ماشروم رویولی با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.