عکس پس زمینه لاکپشت

برای دانلود عکس پس زمینه لاکپشت با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس پس زمینه لاکپشت

لاک پشت سبز یکی از بزرگترین گونه‌های لاک پشت دریایی است. دلیل اینکه این لاک پشت‌ها را سبز نامگذاری کرده‌اند به خاطر سبز رنگ بودن غضروف‌ها و بافت نرم بدنشان است. در بخش‌های شرقی اقیانوس آرام لاک پشت‌های سبزی که پوسته‌ی تیره تری دارند لاک پشت‌های سیاه یا همان بلک ترتل نامگذاری شده‌اند‌.

لاک پشت‌های سبز عمدتا در آب‌های حاره ای(گرمسیری) و نیمه حاره‌ای یافت می‌شوند. همانند دیگر گونه‌های لاکپشت دریایی، لاک پشت‌های سبز مسافت بسیار طولانی را از جایی که تخمگذاری شده‌اند برای یافتن غذا طی می‌کنند.

در ارتباط با در خطر انقراض بودن این گونه نیز باید گفت به علت خورده شدن بیش از حد تخم‌های این جانداران، شکار لاک پشت‌های بالغ سبز و گیر کردن در تورهای ماهیگیری ، این گونه نیز با خطر انقراض روبه رو خواهد شد.

همچنین جالب است بدانید تغییرات آب و هوایی در حال از بین بردن تعادل تعداد گونه‌ی ماده و نر لاک‌پشت‌های دریایی است. زیرا دمای دوران در تخم بودن جنسیت لاک پشت سبز را تعیین خواهد کرد و با افزایش دمای محیط تخمگذاری تعداد لاک پشت‌های ماده در حال افزایش است.

آیا می‌دانید چه حیوانات دیگری هم در خطر انقراض هستند یا کاملا منقرض شده‌اند؟ برای دیدن این حیوانات بر روی لینک زیر کلیک کنید

انقراض حیوانات (کلیک کنید)

منبع متن:www.worldwildlife.org

منبع: Highpix

پسوند: jpg