عکس پروفایل بچه بامزه

برای دانلود عکس پروفایل بچه بامزه با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس پروفایل بچه بامزه

آیا می‌توان به کودکان آب و غذا داد؟

شیر مادر دارای ترکیبات پروتئینی (کازئین و WHEY) و چربی است که به راحتی در سیستم هاضمه کودک هضم می‌شود این در حالی است سازندگان شیر خشک هر چند تلاش دارند که ترکیبات مشابه با شیر مادر را ایجاد کنند اما باز هم شیر مادر مفیدتر است.

زیرا شیر مادر دارای آنتی بادی‌هایی است که برای مقابله کودک در مقابل برخی بیماری‌ها در اوایل زندگی کودک تا زمانی که سیستم ایمنی کودک شروع به فعالیت جدی خود کند مورد نیاز است. کودک تا سن 6 ماهگی به هیچ ماده غذایی مانند آب، آب شربت و یا غذاهای دیگر نیاز ندارد.

زیرا شیر مادر تمامی ترکیبات مورد نیاز کودک را برای او فراهم می‌کند. همچنین برخی مطالعات بیان می‌کنند که خوردن غذا قبل از 6 ماهگی امکان ایجاد حساسیت یا آلرژی در سنین بزرگسالی را فراهم می‌کند.

کودکان از ماههای 8 تا 10 ماهگی توانایی گرفتن غذاهایی مانند غلات و ماکارانی را با دستان خود دارند و از ماه‌های 15 تا 18 ماهگی کودک شروع به گرفتن قاشق می‌کند (هر چند ممکن است غذا به همه جا پرواز کند).

بنابراین در این زمان تا 2 سالگی هنوز نیاز به مراقبت دارد. هم چنین هیچگاه کودکان را در هنگام غذا خوردن تنها نگذارید زیرا ممکن است کودک تکه‌های بزرگی از غذا مانند پنیر، آجیل و حبوبات را بخورد و امکان خفگی در کودک ایجاد شود.

از سوی دیگر هنگامی که کودکتان به تنهایی شروع به غذا خوردن می‌کند در این زمان کودکتان را تشویق کنید موفقیت در غذا خوردن باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودکان می‌شود.

تصاویر زیبا همراه مطالب جذاب در باره گودکان را در لینک زیر می‌توانید بیابید.

تصاویر کودکان ناز (کلیک کنید)

منابع:
www.parents.com
kidshealth.org

منبع: Highpix

پسوند: jpg