عکس پرنده کاردینال

برای دانلود عکس پرنده کاردینال با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس پرنده کاردینال

کاردینال‌های شمالی (Northern cardinals) پرندگان 20 سانتیمتری و آواز خوانی هستند با تاجی بر سرشان و منقاری مخروطی به رنگ نارنجی. با توجه به ظاهر آن از این پرنده در بازی معروف انگری برد الهام گرفته شده است

کاردینال‌های نر به جز ماسکی سیاه رنگ بر صورتشان مابقی به رنگ قرمز درخشان می‌باشد. ماده‌ها به رنگ قهوه‌ای روشن همراه با هایلایت قرمز و رنگ تیره در اطراف چشم و منقار آنها هستند. نرها کمی بزرگتر از ماده‌ها هستند.

کاردینال‌ها تک‌همسر محسوب می‌شوند. در فصل تولیدمثل با همان شریک زندگی، جفت‌گیری می‌کنند. ماده در بوته‌های متراکم لانه می‌سازد. 3 تا 4 تخم می‌گذارند و بر روی آن‌ می‌خوابد. در این دوره کاردینال نر ماده را تغذیه می‌کند.

هر دو کاردینال ماده و نر، از جوجه‌ی خود مراقبت می‌کنند. در چند هفته اول جوجه‌ها فقط از حشرات تغذیه می‌شوند. کاردینال‌های جوان 10 روز پس از بیرون آمدن از تخم شروع به یادگیری پرواز می‌کنند.

والدین پس از ترک لانه چندین هفته به تغذیه جوجه‌های خود ادامه می‌دهند. جوجه‌ها سرانجام رانده می شوند. آنها معمولاً با جوانان دیگر جمع می‌شوند تا به اندازه کافی بالغ شوند و قلمرو خود را تأسیس کنند. کاردینال‌ها طول عمر 15 سال در طبیعت دارند.

در ادامه… آیا میدانستید پرنده‌ای بسیار زیبا به نام دراز دامن وجود دارد که دارای افسانه‌های بسیار جذابی است.تصویر آن را در صفحه‌ی زیر ببینید.

مرغ دراز دامن درخشان (کلیک کنید)

منبع متن: https://forum.americanexpedition.us

منبع عکس: Highpix

پسوند: jpg