عکس عاشقانه پدر و مادر و نوزاد

برای دانلود عکس عاشقانه پدر و مادر و نوزاد با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس عاشقانه پدر و مادر و نوزاد

غالب ژنهای ما از مادر به ارث می‌رسد با پدر؟ اطرافیان، وقتی به چهره ی ما نگاه می‌کنند هرکدام نظراتی متفاوت راجع به تشابه چهره‌ی ما با پدر ،مادر و یا هردو بیان می‌کنند .اما پاسخ دقیق به این سوال به این سادگی‌ها نیست.

از لحاظ ژنتیکی، شما ژنهای بیشتری را از مادر خود دریافت می‌کنید و دلیل این امر به اندامک‌های کوچکی که درون سلول شما زندگی می‌کند برمیگردد. نام این اندامک‌های کوچک میتوکوندریاست که جنین از مادر می‌گیرد.

میتوکوندریا یا میتوکندری یک کارخانه‌ی تولید انرژی است که بدون آن‌ها سلول قادر به تولید انرژی از غذاهای دریافتی نیست. میتوکوندری تاریخچه ی جالبی دارد. حدود ۱.۵تا ۲ میلیارد سال پیش این اندامک‌های مولد انرژی به صورت ارگانیزم‌های مستقل و مجزا زندگی می‌کردند.

جد تمام میکوندری‌ها یک نوع باکتری بود که توسط باکتری دیگری احاطه شده بود. به دلایلی که خارج از حوصله‌ی این متن است این نوع از باکتری‌ها توسط باکتری احاطه کننده هضم نشدند و باعث شکل گیری یوکاریوت‌ها شدند.

به طور ساده یوکاریوت‌ها همان گیاهان و حیوانات هستند. به خاطر تاریخچه‌ی تحول میتوکوندری‌ها به عنوان باکتری‌های مستقل-زی، این اندامک‌ها دارای ژنوم اختصاصی خود هستند که میتوکوندریال DNA نامیده می‌شود (mtDNA)

هر سلول حاوی کپی های فراوانی از mtDNA هاست به این صورت که میتوکوندری می‌تواند آزادانه درون سلول تکثیر شود.

اثر مادر :

بافت هایی مانند مغز و ماهیچه‌ها که نیاز فراوانی به تولید انرژی دارند حاوی سلولهایی هستند که دارای میتوکوندری هستند و از آنجایی که تمام میکوندری که بدن شما نیاز دارد پس از دیدگاهی احتمالا شما به مادرتان مرتبط تر هستید تا به پدرتان

اگر به دنبال تصویر دیگری از این سبک هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید

عکس پروفایل نوزاد (کلیک کنید)

منبع متن: theconversation.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg