عکس دختر جذاب

برای دانلود عکس دختر جذاب با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس دختر جذاب

شاید شما که این مطلب را می‌خوانید در سن جوانی به سر می‌برید و نگران طول عمر خود و یا دوران پیری هستید.. آیا می‌دانستید شما در آینده‌ای نه چندان دور قادر خواهید بود طول عمر خود را حدس بزنید؟ آیا می‌دانستید ساعت بیولوژیک بدن شما قابل پیش بینی است؟ آیا می‌دانستید محققان در تلاشند با دست یافتن به اطلاعات اپی‌ژنتیکی روند پیری و اختلالات آن را کاهش دهند؟

طبق گزارشات در مقاله‌ای که سال 2020 در مجله نیچر آورده شده: در مسئله‌ی پیری عوامل اپی‌ژنتیک می‌توانند تاثیر داشته باشند.

ابتدا باید توضیحی کوتاه درمورد اپی‌ژنتیک ارائه کنیم. به بیان یا عدم بیان ژن‌ها که توسط متیله یا استیله شدن پروتئین‌های هیستون روی DNA ها انجام می‌گیرد اپی‌ژنتیک گفته می‌شود. به بیان دیگر ژن‌های مختلف روی DNA ما وجود دارد اما همه‌ی آنها بیان نمی‌شود یا زمان بیان آنها متفاوت است. متیله شدن یا استیله شدن مانند کلیدی هستند که بیان برخی ژنها را روشن یا خاموش می‌کنند.

مطالعات اخیر که روی حیوانات مدل انجام شده نشان داده است که تغییرات در میتلاسیون هیستون‌ها و تغییرات اپی‌ژنتیکی، می‌تواند بر سلامتی و طول عمر انسان‌ها تاثیر بگذارد. این بدان معنی است که با افزایش سن تعداد متیله شدن برخی ژن‌ها تغییر می‌کند. برخی ژن‌ها خاموش می‌شوند و برخی روشن.

پیشبینی روند و سرعت وضعیت متیلاسیون DNA می‌تواند برای پیش‌بینی سن تقویمی در انواع بافت‌ها مانند خون، کلیه و کبد مورد استفاده قرار گیرد و به همین دلیل به آن “ساعت اپی ژنتیکی” نیز گفته می‌شود.. آیا شما دوست دارید که طول عمر خود را بدانید؟ در قسمت نظرات به ما بگویید

اما آیا میدانید چه چیزی باعث پیری ما می‌شود؟

علت پیری + عکس پیرمرد خوش تیپ
منبع متن:
The ageing epigenome and its rejuvenation-Weiqi Zhang-Nature Reviews Molecular Cell Biology-2020