عکس داخل کابین هواپیما

برای دانلود عکس داخل کابین هواپیما با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس داخل کابین هواپیما

در سال 1972 میلادی پرواز 401 نیویورک به میامی در اورگلیدز فلوریدا به زمین برخورد کرد و یکی از فجایع هوایی را رقم زد. در این حادثه وحشتناک 96 نفر کشته شدند.

محققان متوجه شدند که هواپیما در لحظات آخر توسط سیستم پرواز خودکار هدایت می‌شد. آنها بقایای آن سیستم را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند این سیستم کاملا سالم بوده است. حتی آن سیستم را روی یک هواپیمای دیگر امتحان کردند و از آن مسیر عبور کردن و هیچ مشکلی پیش نیامد.

مشکل اصلی این هواپیما سوختن چراغ نشان دهنده باز شدن چرخ ها بود. گویی خلبان فکر می‌کند چرخ ها باز نشده است برای همین مراقب پرواز(کسی که یکی از وظایفش کنترل ارتفاع هواپیما است) را برای کنترل چرخ‌ها راهی طبقه زیرین می‌کند و خلبان و کمک خلبان مشغول چک کردن دکمه چرخ می‌شوند.

در این زمان بدن خلبان به سکان برخورد کرده و هواپیما از حالت پرواز خودکار خارج شده و ارتفاع خود را کاهش می‌دهد و سپس به زمین برخود می‌کند. آن زمان بود که شرکت های هواپیمایی دست به دامان علوم انسانی شدند. از آن زمان به بعد خلبانان موظف شدند که مدیریت منابع انسانی را فراگیرند.

در پرواز 401 مشکل اصلی مدیریت اشتباه خلبان بر منابع انسانی و در گیر کردن چند نفر که وظایف دیگری داشتند بر روی یک مسئله‌ی واحد بود.

 اگر به دنبال تصاویر زیبا از هواپیما  برای پس زمینه کامپیوتر و لپتاپ هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تصاویر هواپیما (کلیک کنید)

منبع: Highpix

پسوند: jpg