عروس دریایی

اگرچه عروس دریایی (jellyfish) از جمله بی‌مهرگانی است که می‌توانند گاهی ترسناک باشند، اما بسیار جذاب و زیباست. عروسی دریایی فاقد مغز، قلب یا چشم و … است. آنها بیش از 500 میلیون سال است که در کره خاکی وجود داشتند. ژله‌ای‌های امروزی به طرز چشمگیری شبیه به اجداد ماقبل تاریخ خود هستند.

یک نوع چتر دریایی می‌تواند انسان کاملاً رشد یافته را بکشد. تصور می‌شود که چتر دریایی جعبه‌ای سمی‌ترین جاندار در دریاهای جهان است. آنها دارای بدنی مکعب شکل هستند و به طور معمول در آب‌های اطراف استرالیا و هند و اقیانوس آرام یافت می‌شود. از میان آنها تنها چند نوع چتر دریایی وجود دارد که دارای زهر است و برای انسان کشنده است، اما شخصی که در اثر یکی از این ژله‌ای‌ها نیش زده شود، می تواند به ایست قلبی دچار شود یا در عرض چند دقیقه بمیرد.

حدود 5٪ از بدن چتر دریایی از پروتئین‌های ساختاری، ماهیچه‌ها و سلول‌های عصبی تشکیل شده است، در حالی که 95٪ باقی مانده آب است. در مقایسه، بدن انسان تا 60 درصد آب دارد. این یک اسطوره رایج است که اگر چتر دریایی، فردی را نیش زد. فرد دیگری برای تسکین درد باید بر روی نیش ادرار کند. اما این درست نیست. طبق گفته های کلینیک مایو، اگر دچار نیش عروس دریایی شدید، بهترین کار شما این است که شاخک‌های آن را با دقت توسط موچین خارج کنید و محل گزش را در آب گرم غوطه‌ور کنید. اگر در فردی واکنش شدید ایجاد کرد، فوراً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

برای دانلود تصاویر با کیفیت بیشتر از عروس دریایی بر روی لینک زیر کلیک کنید

عروس دریایی (کلیک کنید)

منبع متن: www.businessinsider.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg

برای دانلود عکس پروفایل دختر زیبا با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.