صید خلیج فارس

چند سالی است که خبرهایی از صیدی بزرگ به گوش می‌رسد … صید خلیج فارس ایران

چین با سرمایه‌گذاری 400‌ میلیارد‌دلاری در نفت و گاز و ساختار حمل‌ونقل ایران از امکانات ترجیحی زیادی در حوزه‌‌های مزبور، چه از لحاظ خرید و چه از لحاظ پرداخت، بهره‌‌مند خواهد بود و از همه مهم‌تر پنج هزار نیروی امنیتی هم برای حفاظت از این پروژه‌ها به ایران گسیل خواهد کرد.

منبع: پترولیوم اکونومیست

فرمانده نیروی دریایی سپاه می‌گوید صید ترال توسط کشتی‌های چینی غیرقانونی است وهم‌اکنون محموله سه فروند کشتی چینی توقیف شده است. او گفت این کشتی‌ها گاه تا ۷۰ تن ماهی از گونه‌های مختلف صید می‌کنند و مافیایی پشت این نوع صید است.

منبع: دویچه وله

 سعید عبادی، سخنگوی انجمن صنفی دریانوردان ایران، در اوایل مرداد ماه به باشگاه خبرنگاران گفت که از زمان حضور کشتی‌های چینی با مالکیت ایرانی و کارکنان چینی، صید کشتی‌های صنعتی ایرانی از ۸ تن به یک تن رسیده است و صید صیادان سنتی منطقه جاسک از یک تن به کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم “کاهش” یافته است.

منبع: بی بی سی

اخباری که در سال‌های اخیر درمورد خلیج فارس بارها و بارها از طرف مقامات و مسئولین رده بالای کشور تایید و تکذیب می‌شود، قطعا موجب نگرانی همه ایرانی های سراسر دنیا خواهد شد، سرقت از آب و خاک وطن چیزی نیست که بتوان با خبرسازی های سیاسی و تایید و تکذیب های مکرر آن را لاپوشانی کرد.

امیدواریم که همه این اخبار دروغ باشد و تاوان بی عرضگی برخی از مسئولین کشورمان در اداره کشور و اوضاع بد اقتصادی امروزمان را با فروش پاره‌ای از وطن عزیزمان به بیگانگان نپردازیم. قطعا مسئولین دلسوز کشور در ارگان‌ها، قوا و نهادهای مختلف نخواهند گذاشت…

برای دانلود تصاویر باکیفیت در حوزه دریا بر روی لینک زیر کلیک کنید

تصاویر دریایی (کلیک کنید)

منبع عکس: Highpix

پسوند: jpg