سال خوک

برای دانلود تصویر سال خوک با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

سال خوک

آیا می‌دانید سال 1398 سال چه حیوانی است؟ این نامگذاری‌ها براساس چیست؟

سال 1398 (سال 2019 میلادی) سال خوک است.

نامگذاری سال براساس نام حیوانات از حدود 2000 سال پیش در چین به وجود آمده است که به آن تقویم زودیاک چینی(Chinese Zodiac) می‌گویند. بعدها ترک‌ها این نامگذاری را به قسمت‌های دیگر نشر دادن به طوری که به آن تقویم ترکی نیز می‌گویند.

تقویم زودیاک چینی، که به نام شنگ ژیائو نیز شناخته می‌شود، بر اساس یک چرخه دوازده ساله است که در آن نام یک حیوان را برای هر سال تعیین می‌کنند. این دوازده حیوان به ترتیب موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها(نهنگ یا تمساح)، مار، اسب، گوسفند، میمون، خروس، سگ و خوک است.

علائم زودیاک بخشی جدایی ناپذیر در فرهنگ چینی است و برای تعیین ثروت درسال، تعیین زمان ازدواج، مناسب بودن شغل، بهترین زمان برای داشتن یک نوزاد و موارد دیگر استفاده می‌شود. به اعتقاد چینیان، به طور مثال در سال گاو پیروزی‌های زیادی برای کشور حاصل می‌شود زیرا گاو با شاخ خود به مبارزه می‌پردازد.

یا در سال خروس نعمت فراوان می‌شود. سال نهنگ باران فراوان می‌شود. از آنجا که سال 1398 سال خوک اعلام شده است. ویژگی‌ متولدین این سال را برایتان شرح میدهیم:

از نظر چینیان افرادی که در سال خوک متولد شده‌اند صادق، توانا در تحمل سختی‌ها، سخت کوش و خوش بین هستند. (البته که هیچ ارزش علمی ندارد)

آیا تصویر جشن پایان سال چینی ها را دیده اید؟ آیا میدانستید آنها از تقویم قمری استفاده میکنند؟ برای دیدن این جشن زیبا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تصویر پس زمینه جشن پایان سال چین (کلیک کنید)

منبع :
chinesenewyear.net
travelchinaguide.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg