خشونت علیه زنان

برای دانلود تصویر خشونت علیه زنان با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

منبع: www.oxfam.org

منبع عکس: Highpix

پسوند: jpg

خشونت علیه زنان

آیا می‌دانستید حداقل یک زن از سه زن (حدودا ۳۵ درصد) برخی از انواع خشونت را در طی دوران زندگی خود تجربه میکند؟!عددی نزدیک به یک میلیارد نفر از جمعیت کره ی زمین!

خشونت علیه زنان یکی از انواع بحرانهای تقریبا پنهان در سطح جهان است که محدود به هیچ مرز و جغرافیا و فرهنگی نیست! اما غالبا زنان و دختران حاشیه نشین و فقیر بیشتر در معرض خشونت قرار می‌گیرند که غالبا این رفتار از طرف شوهران و یا پارتنر آنها صورت می‌گیرد.

خشونت علیه زنان به شکل‌های متفاوت بروز می‌کند: خشونت خانگی، توهین جنسی، اذیت، کودک همسری و ازدواجهای اجباری و ناخواسته،سکس های متوالی و بیش از حد توان و در آخر قطع عضو تناسلی که از زمره وحشتناکترین نوع خشونت علیه زنان به شمار می رود.

بسیاری از مقصران و انجام دهندگان خشونت علیه زنان معتقدند که تعرض به حقوق زنان و خشونت علیه آنها امری طبیعی و رفتاری مناسب آنهاست! آنها حس می‌کنند که می‌توانند مرتکب این جنایات شوند بدون آنکه نیاز باشد به آنها اعتراضی کرد!

طبیعتا خشونت علیه زنان سلامت روانی و جسمی آنها را تحت الشعاع قرار داده و زن به عنوان یکی از ارکان کلیدی تشکیل یک جامعه سالم در معرض خطر قرار گرفته. حال زمان آن است که بگوییم خشونت علیه زنان را متوقف کنید.شعاری در این زمینه وجود دارد:

It is time to say ” enough is enough”

به آمار تکان دهنده زیر توجه کنید

۱. ۳۵ درصد زنان کل جهان خشونت را به دست شوهران و پارتنر خود تجربه کرده اند . حتی این رقم در بعضی مکانها در سراسر جهان به هفتاد درصد نیز می‌رسد.

۲. هم اکنون ششصد و پنجاه میلیون زن در سراسر جهان وجود دارند که کودک همسری را تجربه کرده اند! که از بین آنها یک سوم قبل از سن ۱۵ سالگی ازدواج کرده اند.

۳. دویست میلیون زن و دختر تجربه ی قطع عضو تناسلی را در زندگی خود داشته اند! که اکثریت آنها قطع عضو را در سن کمتر از پنج سال تجربه کرده اند.

از دیگر آزارهایی که در کشورمان هم رواج دارد مسئله اسید پاشی است. در صفحه زیر عکس خانم سمیه مهری به همراه دختر کوچکش که قربانی اسید پاشی شده‌اند به همراه علت اسید پاشی را می‌توانید مشاهده کنید. باز کردن این صفحه برای کسانی که ناراحتی قلبی و استرسی دارند پیشنهاد نمی‌شود.

قربانی اسید پاشی در ایران (+18 افراد با مشکل قلبی کلیک نکنند)