تصویر پس زمینه شمع

در بسیاری از فرهنگ‌ها در مراسم عرفانی و مکان‌های مقدس و یا روی کیک تولد شمعی روشن می کنیم و هنگامی که دعا یا آرزو کردیم آن را خاموش می‌کنیم، در مورد اینکه پایه های این اعتقاد از کجا شکل گرفته، تعابیر زیادی وجود دارد:

یکی از معروف ترین آن ها این است که درصورتی که عالم هستی تجزیه شود به چهار عنصر آب, باد, آتش و خاک تبدیل می شود این نشان دهنده این است که در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است.

اگر زمانی که دعا می‌کنید این چهار عنصر وجود داشته باشند یعنی خلقتی کامل می شود زمانی خالص و ناب برای بر آورده شدن حاجت. شمعی که می سوزد چهار عنصر را با خود دارد به این گونه:موم شمع عنصر خاک است, شعله عنصر آتش, مومی که ذوب می شود عنصر آب و دود عنصر باد می باشد.

تعبیر دیگر به حرکت رو به بالای شعله و دود حاصل از آن بر می‌گردد، اعتقاد بر این است که آرزو یا دعای ما به همراه دود حاصل از شعله شمع به آسمان هفتم خواهد رسید. تعبیر دیگری که در فنگ شوی به آن پرداخته می شود این است که: در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه می کنید به شعور الهی متصل می شوید و درحالت آلفای ذهنی قرار می گیرید.

جالب اینجاست که استفاده از شمع برای حالات عرفانی یا روحی خاص و یا حتی دست یابی به مراتب ذهنی خاص، در ادیان مختلف از یهودیت تا اسلام و گروه های فکری متفاوت جایگاه ویژه ای دارد. اما اینکه علم در این مورد چه نظری دارد و یا اصلا نظری دارد یا خیر نکته ای است که مطالب زیادی در مورد آن وجود ندارد.

برای دانلود دیگر تصاویر مذهبی بر روی لینک زیر کلیک کنید

عکس مذهبی (کلیک کنید)

منبع: Highpix

پسوند: jpg

برای دانلود تصویر پس زمینه شمع با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.