تصویر پروفایل یلدا

برای دانلود تصویر پروفایل یلدا با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

تصویر پروفایل یلدا

در پست های گذشته در مورد کوچک شدن سفره‌های مردم ایران بعد از مشکلات اقتصادی سال‌های اخیر صحبت کردیم که در صفحه زیر می‌توانید آن را بخوانید

شب یلدا با طعم فقر و نداری (کلیک کنید)

اما امروز می‌خواهیم در مورد نمادهای شب یلدا صحبت کنیم. در طولانی ترین شب سال ایرانیان دور یکدیگر جمع شده و به حافظ خوانی و جشن گرفتن می‌پردازند. در این شب، افراد خانواده از میوه‌های خشک، مغزها، آجیل، میوه‌های تازه زمستانی استفاده می‌کنند. انار و هندوانه از میوه‌هایی ویژه‌ی این شب می‌باشند.

در طول سال که وفور میوه است میزبان معمولا میوه‌های تازه را خشک کرده، و با آن در شب یلدا از مهمانان پدیرایی می‌کند. حضور میوه‌های خشک و تازه در آغاز زمستان، یادآور یک نگرانی برای کشاورزی پیرامون محصولات مختلف فصل است. وجود این میوه‌های خشک و تازه در سفره شب یلدا منزل‌ بزرگ خانواده به منظور ایجاد دلگرمی و جلوگیری از نگرانی از روزهای سرد زمستان است.

بزرگترین فرد خانواده به شکرگذاری می‌پردازد. سپس هندوانه بریده می‌شود که قاچ شدن هندوانه سمبل از بین رفتن بیماری و درد از اعضای خانواده است. گفته می‌شود خوردن آجیل در شب یلدا موفقیت و کامیابی را در روزهای آینده ایجاد می‌کند. (البته باید توجه داشت که این باورهای سنتی است نه یک امر واقعی)

پیش از آنکه وسایل گرمایشی مدرن به وجود آید، افراد خانواده برای گرم شدن از میز کوچکی (کرسی) که در زیر آن زغال داغ قرار دارد استفاده می‌کردند و شب یلدا همه افراد خانواده به دور آن جمع می‌شدند.

برای دانلود تصاویر زیبا از شب یلدا بر روی لینک زیر کلیک کنید

تصاویر زیبا شب یلدا (کلیک کنید)

منبع متن:financialtribune.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg