تصویر پس زمینه آتشفشان 2

برای دانلود بک گراند آتشفشان با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

بک گراند آتشفشان

طبق تحقیقات زمین شناسی ایالات متحده، نوع دیگر از آتشفشان‌ها، آتشفشان Stratovolcanoes است، که آتشفشانهای کامپوزیتی نیز نامیده می‌شوند زیرا از لایه هایی از جریان گدازه‌های متناوب، خاکستر و بلوک‌های سنگ ذوب نشده ساخته‌شده‌اند. آنها بزرگتر از آتشفشان مخروط‌های خاکستری هستند و تا 2438 متر بالا می‌روند.

Stratovolcanoes می توانند با خشونت زیاد فوران کنند. فشار ایجاد شده در محفظه ماگما برای گازهایی که تحت گرما و فشار بی حد و حصرقرار دارند، و در سنگ مایع مذاب حل شده است. طبق گفته دانشگاه ایالتی سن دیگو، هنگامی که ماگما به مجرا برسد، فشار بسیار زیاد آن آزاد می‌شود.

گازها منفجر می شوند، مانند زمانی که نوشابه را تکان داده و ناگهان درب آن را باز کنیم. و از آنجا که آنها در یک سیستم از مجراهای زیرزمینی شکل گرفته‌اند، ممکن است طرفین مخروط و همچنین دهانه قله را منفجر کند.

کوه سنت هلنز، در ایالت واشنگتن، نوعی از این آتشفشان است که در 18 مه 1980 فوران کرد. تقریباً 596 کیلومتر مربع از جنگل کاملاً از بین رفت و 57 نفر کشته شدند.

در طول روز، بادها 520 میلیون تن خاکستر را به سمت شرق در سرتاسر آمریکا منتقل کرد و باعث تاریکی کامل در واشنگتن و تا 402 کیلومتر ی از آتشفشان شد.

برای دانلود تصاویر زیبا از عجیب‌ترین آتشفشان‌های دنیا بر روی لینک زیر کلیک کنید

آتشفشان (کلیک کنید)

برای دیدن تصویر کلیسایی که کاملا از سنگ سیاه آتشفشانی درست شده است بر روی لینک زیر کلیک کنید.

کلیسای کلرمون فران (کلی کنید)

منبع: www.livescience.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg