بولداگ انگلیسی

منبع: Hipix

برای دانلود این تصویر با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

عکس

بولداگ انگلیسی

کلمه بولداگ از دو قسمت بول و داگ تشکیل شده است. داگ به معنی سگ و بول به معنی گاو نر می باشد. اما چرا این سگ بولداگ نام گرفته است؟

جالب است بدانید بولداگ انگلیسی در ورزش خونی شرکت می کرد. آنها در مقابل گاو های نر قرار می گرفتند و برای نشان دادن قدرت شان باید گاو نر را از پای در می آوردند.

علت این که از این نژاد سگ استفاده می شد، قد کوتاه آنها بود. چون راحت تر می توانست از زیر به گاو حمله کند و او گاز بگیرد. بولداگ ها بسیار عضله ای هستند. در این ورزش وحشیانه بعضا سگ ها و صاحبانشان کشته می شدند.

این ورزش تقریبا از سال 1206 میلادی در انگلستان انجام می شد تا این که در سال 1835 یعنی 200 سال پیش در انگلستان این کار به طور کلی ممنوع اعلام شد.

یکی دیگر از ورزش های خونین خروس بازی است. که متاسفانه هنوز هم در جای جای کشور خروس ها را مقابل هم قرار می دهند و با تحریکشان، بدون این که آنها بدانند برای چه باهم می جنگند، هم دیگر را زخمی می کنند.

مشاهده شده خروس بازی باعث کور و کر شدن و در بعضی مواقع کشته شدن خروس ها می شود. بر روی این جنگ شرط بندی می شود و مردم گرداگرد این معرکه می ایستند و از دیدن این جنگ لذت واهی می برند.

بیاید با فرهنگ سازی و آگاه کردن مردم جلوی آسیب رساندن به حیوانات را بگیریم.

کرگدن سیاه منقرض شد، ادامه در پست زیر

>>>کرگدن<<<

آیا میدانستید خرس قهوه ای آفریقای شمالی هم منقرض شده است؟ ادامه در صفحه زیر

>>>خرس قهوه ای<<<