ایا خوردن مدفوع ضرر دارد

با این که خوردن مدفوع کار بسیار عجیبی است اما بعضی از مواقع به صورت اتفاقی و بعضی مواقع به صورت عمدی ممکن است انجام گیرد. مشاهده شده که کودکان زیر دو سال ممکن است این کار را انجام دهند و از سر کنجکاوی مدفوع خود یا حیوانات خانگی را بر دهان گذارند و یا این رفتار ممکن است در افراد بزرگتر هم دیده شود که به عنوان یک اختلال شناخته می‌شود.

به عنوان مثال گونه‌ای از اختلال جنسی به نام مدفوع خواهی وجود دارد که که فرد از خوردن، دیدن و بوییدن مدفوع لذت می‌برد. جدای از این که علت این رفتار در کودکان و افراد بزرگتر چیست (که در آینده در پیکس آمور ذکر می‌شود ) موضوع امروز ما در مورد این است که آیا خوردن مدفوع ضرر دارد؟

مدفوع شامل اضافه غذاهایی که هضم نشده و مقداری باکتری است. سیستم هاضمه انسان نمی‌تواند همه غذا رو هضم کند برای همین در مدفوع هم مقداری خیلی کمی مواد مغذی نیز وجود دارد. بخش دیگر مدفوع را باکتری تشکیل می‌دهد  این باکتری‌ها از بدن خود فرد بیرون آمده است و لزوما باکتری‌های مضر نیستند

خوردن مدفوع هرکس برای خودش یعنی بازگرداندن دوباره این باکتری‌ها و میکرواورگانیزم‌ها به بدن خودش… اما مدفوع دیگران ممکن است حامل بیماری‌های فرد باشد مانند هپاتیت، ویروس‌های مختلف و انفولانزا باشد.

مرکز سمشناسی ایالت ایلینوی امریکا مدفوع را در دسته‌ی با سمیت کم طبقه بندی کرده است. اگر کودک مدفوع خود را خورد نیاز به کار اورژانسی نیست فقط دست و دهان کودک را شسته به او آب دهید و کاملا او را تحت نظر بگیرید اگ علائم تب، انفولانزا و اسحال در او دیدید به پزشک مراجعه کنید.

در ادامه … آیا می‌دانستید شامپانزه‌ها می‌توانند برای خود ابزار درست کنند و از آن برای شکار استفاده کنند؟ در صفحه زیر در این باره بخوانید +تصویر پس زمینه شامپانزه

شامپانزه شکارچی (کلیک کنید)

منبع متن:
www.healthline.com

منبع: Highpix

پسوند: jpg