استون هنج انگلستان

برای دانلود تصویر استون هنج انگلستان با کیفیت بالاتر دکمه ی زیر را کلیک کنید.

استون هنج انگلستان

بنایی که ساخت آن چندین قرن طول کشیده و هفتاد نسل در ساختن آن نقش داشته اند، استون هنج انگلستان. بنایی به جا مانده از دوران نو سنگی و عصر برنز، در سالزبری ویلتشر در جنوب انگلستان.

این بنا شامل سنگ‌افراشت‌های سارسِنی است که به دور مجموعه‌ای نعل‌اسبی، مرکب از پنج سه‌سنگ سارسِنی برش‌خورده، قد کشیده‌اند. روی سنگ‌افراشت‌ها سنگ‌هایی افقی جای داشته و در ارتفاع شش متری تشکیل حلقه‌ای پیوسته داده بوده‌اند.

سنگ‌های استون‌هنج داخل ساختاری خاکی جای دارند که دربرگیرندهٔ شیاری دایره‌ای به قطر حدوداً صد متر است.

فاز اول آن، شیار دایره ای است که چیز زیادی از آن باقی نمانده، دایره ای که با پرگاری بزرگ متشکل از طنابی از جنس پوست گاو و متصل به شاخه ای چوبی در مرکز دایره رسم شده و سپس با ابزاری همچون شاخ گاو و گوزن کنده شده.

فاز دوم به آوردن سنگ های کبود از فاصله ای جدود 250 کیلومتری از تپه های پرسلی تا محوطه ی استون هنج مربوط می شود که باستان شناسان احتمال می دهند با ساز و کاری جالب به نام مسیرهای کورسوس که توسط مردم حفر شده بود اتفاق افتاد.

اما به علت این مسافت طولانی، قبل از تکمیل استون هنج، استفاده از سنگ های کبود متوقف شده و سازندگان به تکمیل سازه با سنگ هایی موسوم به سارسنی روی آوردند، که در حال حاضر بقایای این سنگ ها را می توان در باقی مانده ی بنای استون هنج در انگلستان مشاهده کرد. نکته جالب اینکه فاز سوم این بنا تقریبا معاصر با پایان دوران اهرام مصر و شهر اور میانرودان بوده است.

اگر به تصاویر پس زمینه با موضوع تاریخ علاقه دارید بر روی لینک زیر کلیک کنید

تصاویر تاریخی (کلیک کنید)

منبع: 500px

پسوند: jpg